WIZYTA ARCYBISKUPA EDWARDA OZOROWSKIEGO W SZKOLE

W życiu szkoły, tak jak w życiu każdego człowieka, są chwile niezwykłe i ważne. Do takich z pewnością należał dzień 23 kwietnia 2012 r. W ramach wizytacji parafii naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja Metropolita Białostocki Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Towarzyszyli mu: Ks. Dziekan Proboszcz Parafii MB. Częstochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach Tadeusz Horosz, Ks. sekretarz Leszek Mariusz Jakoniuk, Burmistrz Moniek P. Zbigniew Karwowski oraz sekretarz Gminy Mońki P. Marian Jabłoński. Cała społeczność szkolna, w galowych strojach, radosnym śpiewem powitała dostojnych gości. Po oficjalnym powitaniu przez uczniów i P. dyrektor Alicję Halicką – Pochodowicz wszyscy zebrani wysłuchali pięknego utworu w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Mońkach. Ks. Arcybiskup skierował kilka słów do całej społeczności szkolnej i wspólnie ze wszystkimi modlił się. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa i wspólnym śpiewem pieśni ,,Barka”. Następnie goście udali się do Izby Pamięci Patrona Szkoły Jana Pawła II, a Arcybiskup swoją obecność uwiecznił wpisem do Księgi Pamiątkowej. Wizytę zakończyło spotkanie z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły.

Autor: Admin :: 20:12 23.04.2012r.