WYCIECZKA

Dnia 22 marca 2013r. uczniowie klasy III B , II B i I A razem z opiekunkami p. Katarzyną Boufał, p. Agnieszką Sierba i P. Joanną Wojtach wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu była Opera i Filharmonia Podlaska. Tutaj uczniów powitała orkiestra i marszowym krokiem wprowadziła na widownię. Po zajęciu wyznaczonych miejsc każdy otrzymał instrument i wszyscy uczyli się piosenki o Jasiu i Małgosi. Po wspólnym graniu i śpiewaniu rozpoczęło się przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia ". Tytułowi bohaterowie bawili oraz angażowali wszystkich widzów do wspólnej zabawy. Przepiękna dekoracja, zachwycająca sceneria oraz wspaniała muzyka (orkiestra wystąpiła w przebraniach łosi) wywarła niesamowite i niezapomniane wrażenie. Kolejnym punktem było Muzeum Wojska. Tu uczniowie klasy III mieli zorganizowane zajęcia pt. "Żołnierski los". Uczestnicy wyruszyli na wyprawę w czasie po muzealnych ekspozycjach. Dowiedzieli się jak wyglądali i byli wyposażeni żołnierze , a z jakiego sprzętu korzystają dziś. Poznali specyfikę służby wojskowej, ekwipunek żołnierski, umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy. Dzieci tworzyły prace plastyczne, kolorowały, rysowały a nawet wykonały kukiełki przedstawiające postaci żołnierzy. Finałem zajęć było ułożenie wielkich puzzli tematycznych. Natomiast uczniowie klasy II i I mieli zorganizowane zajęcia w sali stylizowanej na zbrojownię rycerską.Dzieci mogły obejrzeć zebrane eksponaty m.in. zbroję rycerską, miecze, halabardy, armatę oraz wyjątkowy miecz supraski, jako jeden z najstarszych zabytków w naszym regionie. W trakcie zajęć dzieci poznały historię rycerzy, klimat średniowiecznych grodów i zamków. Wzięły udział w zabawie plastycznej oraz układały z puzzli zamek w Tykocinie, gród i obraz przedstawiający husara na koniu. Na koniec każdy uczestnik za wspaniale wykonane zadanie został pasowany na rycerza. Wycieczka była udana. Wszyscy uczestnicy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

Autor: Admin :: 20:54 27.03.2013r.