Święto Ziemi!

22IV uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji sprzątania okolicznych ulic. Aby uczcić Dzień Ziemi wszyscy ochoczo zabrali się za wiosenne porządki. O tym, że nie wszyscy dbają o ład naZiemi, świadczy ilość zebranych śmieci. Worki z odpadami piętrzyły się w miejscach ich składowania. A przecież świat wokół nas wyglądałby inaczej, gdyby ludzie dbali o jego wizerunek.
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy IVb przygotowali apel ekologiczny pod hasłem: „Największym bogactwem Ziemi SA ludzie, a wśród nich Ty”. Apel miał pokazać zgromadzonym, jak wiele człowiek ziemi zawdzięcza. Na niej ma swój dom, Ziemia człowieka karmi, ubiera, zaspokaja wszystkie jego potrzeby. Mimo tego człowiek niszczy swoją planetę , zaśmieca ją i zatruwa. Wiersze i piosenki jakie zaprezentowali młodzi ekolodzy, z pewnością zapadną w pamięć niejednemu uczniowi i przekonają do niesienia pomocy naszej błękitnej planecie.
Beata Kulikowska

Autor: Admin :: 13:52 28.04.2013r.