WYCIECZKA NA LITWĘ

W ramach programu „Poznaj swoich przyjaciół” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w dniach 3-6.06.2013 wyjechali na Litwę.
Zajęcia rozpoczęły się jesienią. Chętni uczniowie uczestniczyli w dodatkowych spotkaniach, w czasie których zapoznali się z historią, geografią i kulturą Litwy. Jednym z elementów było poznanie kuchni litewskiej. Uczniów, którzy najaktywniej uczestniczyli we wszystkich zajęciach, spotkała nagroda.
K. Karwacki, P. Świerzbińska, J. Wejs, Ł. Łaniewski, Ł. Filipkowski, P. Skibicki, M. Mnich, K. Mocarski, W. Jaworowska, M. Pukszta w nagrodę wyjechali na wycieczkę. W wyjeździe brali udział także uczniowie ze szkół monieckich, Knyszyna i Kalinówki .Wspólnie zwiedzaliśmy Troki, Wilno oraz przebywaliśmy w rejonie Alytus. Ważnym elementem wyjazdu było poznanie litewskich szkół oraz zapoznanie się z młodzieżą. Wieczorami nasi uczniowie mogli odpocząć w spa przy hotelu w Trokach. Cztery sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie i basen powodowały, że wszyscy zapominali o zmęczeniu. Bardzo dobre warunki noclegowe nieopodal miejscowości Daugai także pobyt w parku linowym „Tarzania” jeszcze bardziej uatrakcyjniły pobyt.
W.Smółko

Autor: Admin :: 18:44 10.06.2013r.