ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

„ NA ZAWSZE JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA TO CO OSWOIŁEŚ”

W dniu 04 października 2013 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.
Uroczystość poprzedziła akcja pod hasłem „ Zostań przyjacielem zwierząt”, podczas której zbieraliśmy pieniądze na zakup przysmaków dla psów ze schroniska.
W dniu uroczystości odbyło się spotkanie klas I-III z panią Moniką Chojnowską lekarzem weterynarii oraz pracownikiem schroniska „ Green House” panem Wojciechem Grzesiukiem
Motyw przewodni spotkania to- „ Do serca przytul psa”.
Dzieci wspólnie z panią Jolantą Zalewską przygotowały piosenki, inscenizacje wiersza
L. Krzemienieckiej pt. „ Kłopoty Burka z podwórka”,
Od zaproszonych gości dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje zwierzęta, rozmawialiśmy także o zasadach higieny i opieki nad psem oraz poznaliśmy jak wygląda praca w schronisku i warunki życia mieszkających tam psów.
Uczniowie zapoznali się z sygnałami wysyłanymi przez psy podczas prezentacji przedstawionej przez panią Urszulę Woźniewską.
Zdobyte wiadomości wykorzystały w quizie, za co zostały nagrodzone prezentami przygotowanymi przez schronisko Green House.
Dzieci przekazały na ręce pracownika schroniska gryzaki w kształcie bucików, kupione
za zebrane podczas akcji pieniądze, po części sponsorowane przez sklep zoologiczny
p. Moniuszko przy A. Niepodległości.
Zaproszonym gościom podziękowaliśmy brawami oraz własnoręcznie wykonanymi kartkami. Zajęcia zorganizowane przez nauczycieli p. J.Zalewską i p. U.Woźniewską cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Autor: Admin :: 17:47 19.10.2013r.