Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W ramach realizacji projektu „ W tę samą stronę” , w dniu 31 X 2013r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce brało udział 45 uczniów z klas IV, V i VI oraz troje opiekunów. Centrum Nauki Kopernik to największe centrum nauki w Polsce. Podczas zwiedzania ekspozycji naukowych, uczniowie mieli możliwość przeprowadzania szeregu doświadczeń z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, matematyki, dzięki czemu mogli lepiej zrozumieć dane zjawisko. Mogli zaobserwować szereg zjawisk przyrodniczych towarzyszących w ich życiu i znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań. Podczas zwiedzania uczniowie otoczeni byli opieką animatorów, którzy odpowiadali na pytania pojawiające się podczas samodzielnego eksperymentowania. Po dwugodzinnym zwiedzaniu Centrum uczniowie zjedli obiad, a następnie zostali odwiezieni autokarem do Łazienek Królewskich. Spacer po Łazienkach okazał się nie byle gratką. Oprócz pięknej architektury i krajobrazów jesiennych, uczniowie podziwiali również zwierzęta: wiewiórki, pawie, kaczki, rybitwy.
Zmęczeni, ale pełni miłych wrażeń, wróciliśmy do domu. Dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą wycieczkę.
Kulikowska Beata

Autor: Admin :: 18:04 12.11.2013r.