Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości.
Józef Piłsudski

11 listopada to dla Polaków bez wątpienia jedna z najważniejszych dat w dziejach narodu. To właśnie wtedy 11 XI 1918 roku po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się na mapie Europy. Z tej okazji 8 listopada odbył się w naszej szkole apel. Wzruszającą lekcję historii przygotowali uczniowie klasy VI c. Nie zabrakło wierszy (C.K. Norwida, J. Słowackiego, T. Różewicza, H. Bocheńskiej) i pieśni patriotycznych (,, Rota”, ,,Boże coś Polskę”, ,,Kwiaty polskie”, ,,Tu właśnie jest moja ojczyzna”), informacji historycznych zaprezentowanych multimedialnie i przekazanych przez grę młodych aktorów (tutaj zaowocowała lekcja teatralna w której uczniowie wzięli udział, podczas pobytu w teatrze w Łomży). Przytoczone były też najciekawsze wypowiedzi uczniów naszej szkoły z przeprowadzonych wcześniej wywiadów nt ,,Czym jest dla mnie ojczyzna”? Na zakończenie odśpiewano ulubioną pieśń Józefa Piłsudzkiego ,,Marsz Pierwszej Brygady” a wszyscy obecni na apelu uczniowie razem maszerowali w rytm tej piosenki. Za swój występ uczniowie klasy VI c otrzymali gromkie brawa i nie kryli zadowolenia oraz dumy z dobrze spełnionego obowiązku.

Autor: Admin :: 18:22 12.11.2013r.