APEL Z OKAZJI 3 MAJA

Jak co roku 3 maja obchodziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.Nasza szkoła również pamiętała o tym święcie. Uczniowie kl.VIa – integracyjnej wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Złotnik przygotowali uroczysty apel, którego myślą przewodnią było motto: ,,Niech każdy miłość własną – kraju miłości poświęci!” . Uczniowie krótko przypomnieli historię powstania Konstytucji
3- majowej. Recytowali piękne i wzruszające wiersze o ojczyźnie na tle melodii ,,Poloneza Ogińskiego” i ,,Mazurka 3 maja”, a przede wszystkim uśwadomili, jak ważna jest dla nas Polaków pamięć o historii naszego kraju. Nie zabrakło również pięknych piosenek, które zaśpiewała Kamila Milewska - ,,Kwiaty polskie”, ,,Dumka na dwa serca”, ,,Ojczyzna”. Odrobinę fantazji do inscenizacji dodali ,,traperzy”, rapujący o czasach baroku i oświecenia. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
To była piękna i wzruszająca lekcja historii. Galeria
A. Złotnik

Autor: Admin :: 17:21 10.05.2014r.