I miejsce w konkursie ,,Bądźmy bezpieczni"

W dniu 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach odbyły się zawody V Edycja Powiatowego konkursu "BĄDŹMY BEZPIECZNI". Nasza szkoła już trzeci raz była gospodarzem tego konkursu. Głównym organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Mońkach przy współudziale i pomocy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mońkach, Pogotowia Ratunkowego w Mońkach oraz KRUSU. W rywalizacji wzięło udział 12 szkół podstawowych z powiatu monieckiego. Każda drużyna miała za zadanie rozwiązanie testu wiedzy obejmującego zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, ruchu drogowego, bezpieczeństwa na wodzie oraz gospodarstwie rolnym. Następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą praktyczną podczas konkurencji z zakresu ratownictwa medycznego, a także sprawnością podczas konkurencji sportowej przygotowanej przez Straż Pożarną. Dodatkowe punkty drużyna mogła zdobyć za wykonany wcześniej plakat na temat "Bezpieczeństwo na wsi ".
Przedstawicielami naszej reprezentacji byli uczniowie piątej klasy: Konrad Mocarski, Jakub Dziuba oraz Jakub Łosiewicz. Opiekunem drużyny był Zbigniew Tekień. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach zajęła pierwsze miejsce. Było to już nasze trzecie zwycięstwo w tych zawodach. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Knyszynie, natomiast trzecie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jasionówce. Zwycięzcy konkursu otrzymali rowery wraz z kaskami i ochraniaczami, słuchawki bezprzewodowe oraz koszulki z logo konkursu.
Zbigniew Tekień

Autor: Admin :: 20:48 17.06.2014r.