SZLAKIEM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Dnia 9.06.2015 r. klasa I a i II a wraz z opiekunami K.Boufał, A. Sierba, J. Wojtach i U. Woźniewską była na wycieczce ,,Szlakiem rękodzieła ludowego” i ,,Szlakiem tatarskim”. Obejrzeliśmy pokaz wyrobu łyżek drewnianych oraz pokaz technik kowalskich. W pracowni garncarskiej zapoznaliśmy się ze sposobem wytwarzania i wypalania glinianych siwaków. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła wizyta w meczecie w Bohonikach, gdzie poznały obrzędy i tradycje
Tatarów polskich. Zwiedziliśmy kościół p.w. Świętej Rodziny w Czarnej Białostockiej oraz kościół św. Antoniego znany z cudu w Sokółce&. Na zakończenie dzieci były w warsztacie tkackim, gdzie mogły spróbować swoich sił przy krosnach. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Dzieci, choć trochę zmęczone, ale zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń, z pamiątkami wróciły do stęsknionych rodziców.

Autor: Admin :: 22:16 10.06.2015r.