Wycieczka do Warszawy

W dniu 16 V 2016r. uczniowie klas IV i kilkoro uczniów z klas V uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wspólnej wyprawy była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie obejrzeliśmy wystawę pt.: „ Tytani The Exhibition”. Minęły właśnie 104 lata od jednej z największych współczesnych tragedii morskich, a ta historia wciąż nie przestaje fascynować. Większość ludzi zna tragiczną historię statku, ale wciąż lubi ją odkrywać na nowo. Przechadzając się po salach pełnych zdjęć, słuchając opowieści przewodnika o twórcach tego statku, można przez chwilę ulec wrażeniu, że historia tego potężnego statku skończy się dobrze. Jednak swój pierwszy rejs do Nowego Jorku w kwietniu 1912r. Titanic zakończy tragicznie. Po zderzeniu z górą lodową statek tonie, a wraz z nim większa część pasażerów i członków załogi. Tylko nielicznym udaje się uratować.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Podczas zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć szatnię naszej narodowej drużyny, koszulki swoich ulubionych zawodników oraz mogli zasiąść na trybunach. Nasz Stadion Narodowy jest największym w Europie i może pomieścić na trybunach 58 tysięcy kibiców. Naprawdę, robi on ogromne wrażenie.
Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w warszawskim ZOO. Uczniowie zobaczyli tu wiele egzotycznych gatunków zwierząt począwszy od pajęczaków, krokodyli, węży i nosorożców, po zebry, lwy, żyrafy i słonie.
Całość wycieczki uatrakcyjniła nam wszystkim wizyta w MC Donalds. Galeria

Beata Kulikowska

Autor: Admin :: 19:28 01.06.2016r.