WYCIECZKA DO WARSZAWY

8. listopada klasy lVa i lVb wraz z wychowawcami i panią Beatą Stoczko oraz kilkoro uczniów z klasy Vlb i Vlc udało się na wycieczkę do stolicy.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Bazylikę Archikatedralną Jana Chrzciciela. Poszliśmy również na tzw. ,,Górę Gnojną". Dawniej znajdowało się tam wysypisko śmieci, a teraz z tego miejsca roztacza się piękny widok. Byliśmy na Rynku Starego Miasta, przy Barbakanie i pomniku Małego Powstańca.
Na Starym Mieście zjedliśmy pyszny obiad w klimatycznej, stylowej restauracji i udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, który ma rozbudzać ciekawość i wspomagać samodzielne poznawanie świata. Na tej interaktywnej wystawie przez 3 godziny mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam bardzo szybko.
Ostatni, ale niezwykle ważny punkt wycieczki to Stadion Narodowy. Wśród nas było wielu kibiców piłki nożnej, dlatego wizyta w tym obiekcie to spełnienie ich marzeń. Byliśmy w szatni, w której do meczów przygotowywali się tacy piłkarze jak: Robert Lewandowski czy Arkadiusz Milik. Weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt. Z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę robi wrażenie! A dziewczyny (Paulina Jaworowska i Ola Rembelińska) swoją wiedzą na temat piłki nożnej zadziwiły nie tylko chłopców, ale również panią przewodnik!
Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do Moniek.
Kinga Miłkowska

Autor: Admin :: 16:21 13.11.2016r.