Wiosenny turniej prozdrowotny

Tegoroczną wiosnę uczniowie klas IV-VI przywitali w sposób szczególny. Obchodom święta wiosny przyświecał nadrzędny cel, a mianowicie, promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, które miały przypomnieć o tym, jak postępować, aby być zdrowym. Konkurencje te to między innymi:
• Wykonanie piosenki o zdrowym stylu życia
• Zaprezentowanie wiersza lub hasła mówiącego o zdrowiu
• Prezentacja i opis przebrania za dowolny owoc lub warzywo
• Układanie piramidy zdrowia
• Rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą zmysłów dotyku i węchu
• Rozwiązywanie testu sprawdzającego wiedzę uczniów z zakresu zasad zdrowego stylu życia
Następnie uczniowie przystąpili do konkurencji sportowych takich jak: kręcenie hula-hopem, skoki na skakance, slalom z kijem hokejowym oraz podawanie piłki. Zmagania uczniów oceniała komisja w składzie: p. D.Matel, p. B.Wilamowska oraz p. A.Zyskowska. Całą uroczystość utrwalił na zdjęciach p. A.Bartnicki.
W tym roku zwyciężyła klasa IVb, II miejsce zajęła klasa VIa, zaś III klasa VIc. Dla zwycięzców były nagrody, batoniki, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy. Poza tym każdy uczeń mógł poczęstować się pysznym jabłkiem, które zafundował nam p. J. Stankiewicz. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

Autor: Admin :: 19:46 01.04.2017r.