W PACOWEJ CHACIE

Dnia 2 czerwca 2017 r. uczniowie klasy II a i II b odwiedzili Wioskę Tematyczną - Przysiółek Szlachecki Pacowa Chata w Krypnie Wielkim. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych ukazujących kolejne etapy powstawania chleba – od ziarenka do bochenka. Uczestniczyły w sianiu ziarna, w młóceniu cepem, w mieleniu na żarnach, w wyrabianiu i pieczeniu ciasta. Mogły też skosztować upieczonego chleba. Uczestnicy zajęć poznali też proces prania i prasowania w dawnych czasach. Mieli możliwość prania w balii na tarze, maglowania oraz prasowania maglownicą i żelazkiem. Równie ciekawe były warsztaty artystyczne i tkackie. Dużą atrakcją było wybijanie pamiątkowych monet mennicą ręczną oraz szlacheckie konkurencje i zabawy. Wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz słoneczna pogoda wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Podczas wycieczki dziećmi opiekowali się wychowawcy: pani Ewa Konopka i pani Agata Zub oraz pani Joanna Wojtach i gościnnie pani Barbara Kuprel. Serdecznie dziękujemy!

Autor: Admin :: 19:50 07.06.2017r.