ŚWIĘTOKRZYSKIE ZWIEDZANIE

W dniach 29-31.05.2017r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów ZS SP1 Mońki i SP Kulesze w Góry Świętokrzyskie.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kazimierz Dolny ze wszystkimi jego atrakcjami. Punktem kulminacyjnym było wejście na Górę Trzech Krzyży. Była to tylko rozgrzewka przed kolejnymi szczytami zaplanowanymi na kolejny dzień zwiedzania. Cały drugi dzień miał charakter typowo górski. Zaraz po śniadaniu zdobyliśmy Łysicę (612m n.p.m.), następnie zwiedziliśmy unikatowe muzeum Skamieniałości i Minerałów. Na koniec weszliśmy jeszcze na kolejny szczyt Święty Krzyż (595m n.p.m.). Tam zwiedziliśmy Katedrę, obejrzeliśmy panoramę Gór Świętokrzyskich z tarasu widokowego, a także po raz kolejny wydaliśmy sporo pieniążków na pamiątki.
Ostatni dzień zwiedzania to ruiny Zamku w Chęcinach oraz Kielce. Mieliśmy również okazję przyglądać się ćwiczeniom bojowym policji z wykorzystaniem helikoptera.
Zmęczeni ale pełni wrażeń i obładowani pamiątkami wróciliśmy do Moniek z pytaniem kiedy kolejna wyprawa i gdzie?
Tomasz Zdański

Autor: Admin :: 19:33 10.06.2017r.