ETYKIETA PRAWDĘ CI POWIE

Dnia 6 marca 2018 r. uczniowie klasy III a z wychowawcą Ewą Konopka odwiedzili Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, by wziąć udział w zajęciach na temat „Etykieta prawdę ci powie – czyli o tym jak producenci żywności nas oszukują”. Zajęcia przeprowadziły uczennice monieckiego liceum, w ramach przygotowań do wojewódzkich eliminacji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, której organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak czytać etykiety artykułów żywnościowych oraz poznały tajemnicze nazwy i symbole zamieszczane na nich. Uczniowie wiedzą, że poznając skład i wartości odżywcze produktów spożywczych, możemy świadomie wybierać te, które pozwalają nam cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Dzieciom szczególnie podobało się doświadczenie polegające na wykrywaniu skrobi w produktach, w których nie powinno jej być.

Autor: Admin :: 18:25 08.03.2018r.