POWITANIE WIOSNY W KL. IV-VII

Wzorem lat ubiegłych , również w tym roku, Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas IV-VII szereg atrakcji z okazji pierwszego dnia wiosny. Klasy otrzymały wcześniej zadania, do których miały się przygotować. Jak zwykle wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania , gdyż każda chciała wypaść jak najlepiej. Tegoroczne konkurencje nawiązywały do hasła przewodniego, a mianowicie do wiosennego turnieju prozdrowotnego. Przedstawiały się one następująco:
• piosenka promująca zdrowy styl życia
• wiosenne nakrycie głowy
• zgadnij , kto to?
• odgadywanie warzyw i owoców z zawiązanymi oczami
• konkurs wiedzy: Jeden z dziesięciu
• rywalizacje sportowe: bieg z przeszkodami, rzut woreczkiem do celu, przeciąganie liny , przenoszenie papierowych kółek za pomocą słomki
Zmagania uczniów oceniała komisja. W wiosenny nastrój wprowadziła wszystkich piosenka w wykonaniu Moniki Bartnickiej pt.: „ Wiosna w błękitnej sukience” oraz taniec wykonany przez Klaudię Waszkiewicz i Dawida Kuczyńskiego. W tym roku zwycięstwo przypadło klasie VIIa. , na drugim miejscu uplasowały się aż trzy klasy: klasa IVa, klasa IVc i klasa VIa, zaś na trzecim dwie klasy: Va i VIIc. Każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy i została zwolniona z prac domowych, kartkówek i sprawdzianów stosownie do zajętego miejsca na okres trzech, dwóch i jednego dnia.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Autor: Admin :: 19:50 26.03.2018r.