PIERWSZA POMOC

W dniu 06.06.2012 w Zespole Szkół w Mońkach przy ul. Planetarnej 13 odbyły się zajęcia pokazowe dla dzieci dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania przeciwpożarowego. Zajęcia przeprowadzone zostały przez sekcyjnego A.Skibickiego z Powiatowej Straży Pożarnej w Mońkach. Dzięki profesjonalnym manekinom dzieci mogły dowiedzieć się i zobaczyć jak fachowo udzielić pierwszej pomocy na osobie dorosłej i na dziecku. Została też przeprowadzona dyskusja z uczniami na temat zachowania się podczas pożaru. Przeprowadzone zajęcia zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Zdobyte wiadomości podczas pokazu i dyskusji z pewnością mogą być wykorzystane podczas zbliżających się wakacji. W najbliższym czasie planowana jest dalsza współpraca z Powiatową Strażą Pożarną i przeprowadzenie kolejnych szkoleń na temat „Jak prawidłowo zgłosić pożar, wypadek”.
Zbigniew Tekień

Autor: Admin :: 21:35 13.06.2012r.