DZIEŃ KIBICA

MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ budzą w nas wielkie emocje. Śledząc uważnie rozgrywki piłkarskie na wszystkich stadionach EURO zaimponowała nam grupa polskich kibiców, którzy swą postawą udowodnili, że jesteśmy otwartym, wesołym narodem i wspólnie stworzyliśmy wspaniałą atmosferę na stadionach, ulicach, strefach kibica oraz naszych domach. Postanowiliśmy i my przyłączyć się i poczuć wspaniałą atmosferę EURO.
20 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Kibica, którego organizatorem była p. Jolanta Zalewska.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i przybyli do szkoły ubrani w narodowe biało – czerwone stroje. O godzinie 10 hala sportowa po brzegi wypełniła się kibicami. Po krótkim wstępie na temat mistrzostw Europy w piłce nożnej rozpoczęła się wesoła zabawa. Uczennice klas starszych pod kierunkiem p.A.Zyskowskiej zaprezentowały oficjalną piosenkę na Euro – Endless Summer. Wszyscy kibice wspólnie bawili się śpiewając piosenki związane z mistrzostwami.Po odśpiewaniu hymnu rozegrano mecz: nauczyciele – uczniowie. Sędzią głównym był p. M. Niedbała, mecz komentowała p. E. Konopka. Wszyscy zawodnicy uhonorowani zostali medalami ,,Reprezentacja na medal”. Podczas meczu swą obecnością zaszczycił nas wspaniały kibic Burmistrz Moniek p.Zbigniew Karwowski. Następnym punktem imprezy był konkurs na najfajniejszego kibica. Wytypowani przez wychowawców uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności kibica przy piosence ,,Futbolowy kibic”. W podziękowaniu za wspólną zabawę wszystkie klasy otrzymały lecznicze cukierki na ,,zdarte gardła” kibiców. Następnie cała szkoła uwieńczyła obchody Dnia Kibica wspólnymi zdjęciami oraz przemarszem ulicami naszego miasta.
Za pomoc w organizacji Dnia Kibica wszystkim zaangażowanym nauczycielom serdecznie dziękuję.
J. Zalewska

Autor: Admin :: 18:58 20.06.2012r.