ANDRZEJKI

W ostatnich dniach listopada w klasach I-III odbyły się Andrzejki. Były to dni tajemniczych wróżb i czarów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i przybyli na spotkania w przebraniach. Dyskotekowe rytmy zachęcały do tańców i zabaw. Oczywiście nie zabrakło słodkich poczęstunków. Te dni były okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Andrzejki to zabawa, wróżby i swawole. Obchodzone są w Polsce od kilku pokoleń i nie tracą na popularności. Tego andrzejkowego wieczoru przyszłość otwiera swoje tajemnice. Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest bardzo wiele. Kiedyś wróżyły sobie tylko osoby stanu wolnego, dziś wróżą sobie wszyscy na różnorodne tematy.
Na ten andrzejkowy wieczór dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego kl.IV-VI przygotowały wróżby. Można było poznać imię swojej przyszłej wybranki serca lub przyszłego partnera. Wróżba z kubkami pozwoliła przewidzieć swoją przyszłość .I tak dla jednych przyniosła bogactwo, szybkie zamążpójście, zaś dla innych staropanieństwo. Wróżba z numerem i kolorem pozwoliła rozszyfrować znaczenie różnych kolorów i liczb, np.: kolor czerwony- oznaczał ograniczenie słodkości, gdyż będzie się częstym gościem u dentysty, biały-pijesz za mało mleka, zielony-bądź ostrożny w drodze do szkoły, żółty-dbaj o swoje zdrowie i cieplej się ubieraj. W trakcie dyskoteki odbył się konkurs na najlepsze przebranie.
Całą dyskotekę prowadzili chłopcy z Samorządu Uczniowskiego.

Autor: Admin :: 17:36 02.12.2012r.