Szkola Podstawowa Nr 1 w Mońkach im. Jana Pawła IIOGNISKO W WILCZEJ JAMIE

Dnia 10 czerwca schola, ministranci i wychowankowie p. B. Grygo z kl. IVa uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Wilczej Jamie w Downarach. Główną atrakcją była wielka pompowana ośmiornica, którą sprowadził ks. Rafał Więcko. Nie potrzeba było dużej wyobraźni, by "zatracić się" w podwodnym świecie wśród ryb i morskich koników. Na specjalne zamówienie niebo oferowało co jakiś czas niewielką porcję mżawki. Zabawa była wyśmienita, a utracone siły szybko regenerowały gorące kiełbaski i słodkości przygotowane przez rodziców lub ofiarowane przez sponsorów.
Niektórzy zaryzykowali naukę tańca belgijskiego, tańczonego przy skocznej muzyce do utraty tchu.
Miłośnicy przygód zaś wcielili się w postaci z "Opowieści z Narnii" i wyruszyli w las na poszukiwanie Aslana. Czy go spotkali nie wiemy, ale na pewno natknęli się na niecodzienny mecz piłki nożnej. Otóż, zapaleńcy tzw. "gały" postanowlili zmierzyć się z nią w ekstremalnych, leśnych warunkach pod wodzą p. Bożenki Wilamowskiej.
Żeby byo jeszcze milej wypatrzyliśmy sobie podczas imprezy solenizanta. Sto lat, piękne róże i słodkie, śpiewane z serca życzenia otrzymała s. Jolanta. Dziękujemy Jej za zorganizowanie tej imprezy i za wszelkie dobro, które jest jej udziałem już od trzech lat.
Oprócz wspomnianych już osób w przebieg spotkania zaangażowani byli także: s. Jana, ks dk Kamil, p. Beata Stoczko i niezastąpieni rodzice.
I choć przed nami jeszcze niejeden sprawdzian i klasówka, poczuliśmy się beztrosko i wakacyjnie. O tym, jak bezpiecznie spędzić ten zbliżający się czas odpoczynku, poinstruował Leomoniek, w którego wcielił się sam gospodarz - p. Marek Grygo. Mogliśmy też skorzystać z jedynej w swoim rodzaju okazji zajęcia miejsca za kierownicą wozu policyjnego.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta impreza miała taki rozmach, za okazane serce i hojność.

B. G.

Autor: Admin :: 21:45 11.06.2013r.