WYCIECZKA DO ŁOMŻY

Wycieczka do Łomży
W dniu 28 października uczniowie klas: IV b, IV c i VI c uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Łomży. Na początku zwiedziliśmy nowe (od 2011r.) Muzeum Diecezjalne , po którym oprowadził nas i w interesujący sposób opowiedział o znajdujących się w trzech salach eksponatach ksiądz Janusz. Głównym punktem wycieczki był spektakl teatralny w Tatrze Lalki i Aktora pt. ,,Piotruś i wilk”. Po spektaklu obejrzeliśmy panoramę miasta Łomży z wieży widokowej a następnie odbyła się bardzo ciekawa lekcja edukacyjna , gdzie mieliśmy okazję wcielić się w aktorów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy dotyczących gry aktora. Oczywiście nie obyło się bez Mc Donalda. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Drozdowie znajdujące się w dawnym dworku rodziny Lutosławskich. Obejrzeliśmy wystawy: poświęconą szacie roślinnej Kotliny Biebrzańskiej, ekspozycję dotyczącą batalionów będących ptasim symbolem Kotliny Biebrzańskiej oraz ptaków występujących w dolinach Biebrzy , wystawę dotyczącą łosia - króla bagien, trofea myśliwskie oraz wystawę akwarystyczną "Podwodny Świat Pięciu Kontynentów". Opiekunami byli nasi wychowawcy : Jolanta i Tomasz Zdańscy, Danuta Godlewska. Za opiekę dziękujemy również pani Beacie Stoczko.

D. Godlewska

Autor: Admin :: 20:54 29.10.2013r.