MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

Mikołajkowa wycieczka do Białegostoku

Dnia 6 grudnia 2013 r. klasy I "B" i III "C" pod opieką pań: Elżbiety Wiszowatej, Alicji Misiejko i s. Beniaminy pojechały na mikołajkową wycieczkę do Białegostoku.
Dzieci zjadły śniadanie w MC'Donald's. Potem obejrzały spektakl pt. "Momo" w Teatrze im. Aleksandra Węgierki.
Baśń przeznaczona dla dzieci, młodzieży i rodziców dotyka ważnego problemu współczesności - braku czasu. Zapracowani rodzice, żyjący w kręgu własnych spraw, rekompensują dzieciom brak ciepła rodzinnego dostatnim życiem. Szarzy Panowie - złodzieje czasu - bezlitośnie odkupują minuty i godziny życia od dorosłych. Chcą w przyszłości przejąć panowanie nad czasem ludzi. Walkę ze złodziejami czasu podejmuje Momo - bezdomna dziewczynka. Pomagają jej mityczne postaci: Mistrz Hora (strażnik czasu) i
żółw Kasjopeja. Pokazują głównej bohaterce, że początkiem czasu jest rytmiczne bicie serca człowieka.
Dzieci orzekły, że "Momo" to najpiękniejszy spektakl, jaki dotąd obejrzały.
Po spektaklu przyszedł do nas Mikołaj. Wręczył wspaniałe niespodzianki.
Dzieci - na scenie, w blasku reflektorów, z dobrodusznym brodatym staruszkiem w czerwonym ubraniu - poczuły się jak aktorzy. Wspólnie zaśpiewały kolędę jako podziękowanie za podarki.
Zadowoleni uczniowie, z licznymi pamiątkami i upominkami, wrócili do Moniek.

Autor: Admin :: 19:14 09.12.2013r.