W PRZYJAŹNI Z PATRONEM SZKOŁY

Dnia 28 maja 2014 r. w grupie wiekowej I – III SP Nr 1 w Mońkach odbył się Quiz Wiedzy o patronie szkoły Janie Pawle II. Celem imprezy było uczczenie pamięci św. Jana Pawła II, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć wobec Karola Wojtyły oraz zachęcenie uczniów do zdobywania wiedzy na temat patrona szkoły.
W quizie wzięły udział trzyosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne klasy. Uczniowie popisywali się wiedzą, odpowiadając na pytania, rozwiązując krzyżówki oraz układając zdania i obrazki z rozsypanek. Zakres wiedzy obejmował :
•w klasach I – Dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły
•w klasach II – Karola Wojtyłę jako kapłana, biskupa i kardynała
•w klasach III - Pontyfikat Jana Pawła II
Poprawnie wykonane zadania nagradzane były słodkimi punktami. Nad oceną zadań czuwało jury w składzie: s. Beniamina oraz pani Alicja Misiejko.
Zmagania drużyn obserwowali uczniowie klas młodszych oraz wychowawcy dopingujący swoje drużyny.
Spotkanie uświetniły występy Szkolnej Scholi ,,Gloria” przy akompaniamencie pani Beaty Grygo.
To wyjątkowe spotkanie przygotowały i poprowadziły – pani Ewa Konopka i pani Agata Zub. Imprezie towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac plastycznych uczniów kl.I-III pt.,,Portret Jana Pawła II”. Uczestnicy Quizu Wiedzy o Janie Pawle II oraz autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Oba szkolne przedsięwzięcia zostały zrealizowane w ramach projektu pt. ,,Jan Paweł II patronem naszej szkoły”, wspartego przez Urząd Miejski w Mońkach.

Autor: Admin :: 09:31 30.05.2014r.