W BIAŁOWIEŻY

Dnia 4 czerwca 2014roku uczniowie klas Ia i IIIb wraz z opiekunami p. K. Boufał, p. A. Sierba , p. B.Stoczko i p. M. Niedbała wybrali się na całodniową wycieczkę do Białowieży. O godz. 8.00 uczestnicy wyjechali z Moniek. Pierwszy przystanek mieli w Zabłudowie, tu zwiedzili Kościół p.w.. św. Piotra i Pawła. Świątynia ta ma 170 lat i została zbudowana jako replika katedry wileńskiej p.w. św. Stanisława. Następnie w Hajnówce mieli możliwość zwiedzenia soboru p.w. Świętej Trójcy, znanego z Festiwali Muzyki Cerkiewnej. Przejeżdżając przez centrum miasta obejrzeli zabytki, oraz poznali historię i teraźniejszość Hajnówki. W Białowieży zwiedzili Rezerwat Żubrów i Tarpanów. Podziwiali eksponaty w nowoczesnym Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego. Na ,,Szlaku Dębów Królewskich " zobaczyli kilkusetletnie dęby, którym nadano imiona władców Polski i Litwy. Wędrując tym szlakiem poznali historię Puszczy Białowieskiej. W drodze powrotnej zwiedzili cerkiew p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy. Jest to jedyna w Polsce i druga w Europie, której największym skarbem jest porcelanowy ikonostas sprowadzony z Petersburga. Byli również w Kościele p.w. św. Teresy, w którym zachwycił ich ołtarz wykonany z korzeni dębów i konfesjonały wyrzeźbione z pnia dębowego. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Zadowoleni , pełni wrażeń z pamiątkami wrócili do Moniek.
Galeria1
Galeria2

Autor: Admin :: 16:53 08.06.2014r.