WYCIECZKA

Dnia 11 czerwca klasy I B i III C, pod opieką pań : Elżbiety Wiszowatej i Alicji Misiejko , były na wycieczce ,,Łomża i okolice". Uczniowie weszli na wieżę (stojącą tuż przy Carskiej Drodze), z której widać rozległą panoramę na największy otwarty teren bagienny Biebrzańskiego Parku Narodowego- Bagno Ławki. Przeszli także drewniana kładką do punktu widokowego. Następnie weszli na Górę Strękową, wysokie wzniesienie, z którego rozciąga się przepiękny widok na dachy domostw oraz biebrzańskie i narwiańskie bagna. Na wzgórzu znajdują się resztki schronów i pomnik upamiętniający wydarzenia 8-10 września 1939 r. W Drozdowie dzieci zwiedziły Muzeum Przyrody w Dworku Lutosławskich. Potem pojechały do Łomży. Na starym rynku z ratuszem jadły lody. W dalszej kolejności obejrzały łomżyńską katedrę, kościół kapucynów oraz klasztor i kościół benedyktynek .W nowogródzkiej restauracji ,,Wiszące Ogrody" zjadły smaczny obiad. Zwiedziły Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie , m.in.: chałupy, stodoły, obory, młyn, żuraw, kuźnię, spichlerz, studnię z żurawiem, gołębnik , ule, spichlerz, kapliczkę "Na cztery strony świata", drewniany kierat. Na koniec, w Drozdowie, uczniowie ze smakiem zajadali kiełbaski z ogniska. Mieli też okazję do obejrzenia parku okalającego Dworek Lutosławskich. Przepiękna słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Dzieci, zadowolone, z licznymi pamiątkami, powróciły do Moniek.
Elżbieta Wiszowata

Autor: Admin :: 13:50 15.06.2014r.