Wycieczka do Olsztyna

24 X uczniowie klasy VI a, VI b oraz kilkoro uczniów z klasy V b uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Olsztyna. Wczesnym rankiem autokar wyruszył w kilkugodzinną podróż. Pierwszym punktem programu było Planetarium. Uczniowie obejrzeli tu film pt.: „ Ziemia we Wszechświecie”. Pan astronom omawiał przesuwające się po „sklepieniu niebieskim” gwiazdy, planety , satelity. Uczniowie zobaczyli różne gwiazdozbiory, które zmieniały się na niebie, wraz ze zmianami pór roku.
Kolejnym punktem wycieczki było Obserwatorium Astronomiczne. Uczniowie zwiedzili tu Muzeum Zegarów, usłyszeli o dokonaniach Kopernika i Galileusza, obejrzeli fragmenty meteorytów oraz obserwowali przez teleskop Słońce.
Po tej wizycie wszyscy udali się na posiłek do McDonald ’s.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Warmii i Mazur na Zamku w Olsztynie. Tutaj uczniowie zwiedzili komnaty, w których mieszkał i prowadził swoje badania Mikołaj Kopernik. Zmęczeni, ale w świetnych humorach wróciliśmy wieczorem do Moniek. Galeria

Opiekunowie: Kulikowska Beata, Grygo Beata, Slavov Timur

Autor: Admin :: 18:44 03.11.2014r.