MATEMATYCZNE ZMAGANIA

Już po raz siedemnasty w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach spotkali się młodzi matematycy powiatu monieckiego. Tym razem do walki o puchary Burmistrza Moniek
i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz inne nagrody rzeczowe stanęło 38 uczniów z następujących szkół : Szkoła Podstawowa w Boguszewie, Szkoła Podstawowa w Jaświłach, Szkoła Podstawowa w Krypnie, i Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Inspektor Oświaty – Pan Mieczysław Klimowicz. Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Po regulaminowych dziesięciu konkurencjach aż 3 pary uzyskały po 19 pkt./20pkt i dwie pary po 18 pkt. oraz jedna 17 pkt., wobec tego Komisja postanowiła przyznać:
I miejsce ex aequo; Emilii Świerzbińskiej i Julii Szeszko –SP nr 1 w Mońkach, Arkadiuszowi Gnidziejko i Mateuszowi Lewocz – SP w Jaświłach oraz Natalii Kościuk i Pawłowi Świerzbińskiemu – SP nr 1 w Mońkach,
II miejsce ex aequo – Aleksandrowi Pacowi i Adamowi Karpiesiukowi – SP Krypno oraz Arturowi Jarmoszko i Pawłowi Dąbrowskiemu SP nr 1 w Mońkach,
III miejsce – Zbigniewowi Sienkiewiczowi i Jakubowi Dąbrowskiemu - SP Krypno.
Wśród szkół I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Jaświłach
III miejsce –Szkoła Podstawowa w Krypnie.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej i wytrwałości w dążeniu do celu oraz dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym przedsięwzięciem. Jednocześnie gorące podziękowania ślemy na ręce sponsorów:
- Burmistrza Moniek Pana Zbigniewa Karwowskiego,
- Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mońkach Pana Edwarda Klepackiego ,
- Dyrektora Szkoły Podstawowej nr1 w Mońkach Pani Alicji Halickiej - Pochodowicz,
- Rady Rodziców SP nr 1 w Mońkach,
- Panu Marianowi Jabłońskiemu - Sekretarzowi Gminy Mońki oraz Inspektorowi Oświaty w Mońkach-Panu Mieczysławowi Klimowiczowi.

Serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie naszej inicjatywy. Galeria
Nauczyciele matematyki SP nr 1 w Mońkach

Autor: Admin :: 21:51 09.06.2015r.