SZLAKIEM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Dnia 10 czerwca 2015 r. klasy - I B, I C i II B pod opieką pań: Alicji Misiejko, Martyny Kochańskiej, Elżbiety Wiszowatej i Siostry Beniaminy pojechały na wycieczkę Szlakiem Rękodzieła Ludowego.
Najpierw odwiedziły pracownię tkacką pani Teresy Pryzmont. Następnie śledziły etapy powstawania drewnianej łyżki w warsztacie łyżkarza - pana M. Baranowskiego. Dalszym punktem wycieczki była pracownia garncarska pana J. Kudrewicza, a potem kuźnia kowalstwa artystycznego - pana M. Hulewicza, który jest także malarzem i poetą.
Dzieci widziały kościoły w: Czarnej Białostockiej, Sokółce, Supraślu i w Świętej Wodzie. Tam też niemal każdy uczestnik wycieczki nabrał cudownej wody ze źródełka. W Sokółce wszyscy zjedli smaczny obiad.
Uczniowie chętnie przemierzali leśne ścieżki i malownicze mostki na rzeczce w Poczopku Silvarium. Podziwiali: piękną przyrodę, drewniane pomniki, ciekawe rzeźby z drewna i kamienia, drewniane chatki, aleję drzew, Park Megalitów - czyli wędrujące skały, ptaszarnię... W Galerii Na Skraju Puszczy zainteresowane dzieci oglądały okazy zwierząt i roślin występujących na Podlasiu. Zajrzały do wnętrza mrowiska, przyglądały się pracy pszczół, odnalazły nawet ich królową. Słuchały odgłosów wydawanych
przez różne ptaki. Z przyjemnością chroniły się od słońca w cieniu drzew przy wodospadzie.
Dzieci, bardzo zadowolone, z licznymi pamiątkami rękodzieła ludowego, wróciły do Moniek. Pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia z wycieczki. Zapraszamy do ich obejrzenia. Galeria
Elżbieta Wiszowata

Autor: Admin :: 16:46 14.06.2015r.