Wycieczka klas czwartych

W dniu 3 XI uczniowie klasy IV a i IV b udali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Białegostoku. Opiekunami były wychowawczynie obu klas ,p. Beata Grygo , p. Beata Kulikowska oraz pani pedagog, Maria Jolanta Lotys. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie , gdzie dzieci obejrzały film w wersji 3D pt.: „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”. Film ten opowiada o losach chłopca, który zostaje porwany do magicznego świata Nibylandii. Tam odkrywa swoje przeznaczenie i staje się bohaterem znanym jako Piotruś Pan .
Po wizycie w kinie i KFC uczniowie udali się do białostockiego Muzeum Wojska Polskiego. Tu obejrzeli szereg ekspozycji takich jak:
• „ Na okrutnej ziemi- losy Polaków zesłanych na Sybir’
• „Militarne dzieje Podlasia i jego mieszkańców”
• „Wojsko Polskie”- wystawa ukazująca ewolucję umundurowania i wyposażenia Wojska Polskiego w II połowie XX wieku
W Sali Rycerskiej uczniowie mogli zobaczyć różne szable i miecze jakimi walczyli Polacy w różnych okresach historii państwa polskiego.

Kulikowska Beata

Autor: Admin :: 18:27 08.11.2015r.