ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASIE I C

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
I tak oto w naszej klasie dnia 25.11.2015r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość. Podczas zabawy uczniowie spożyli poczęstunek przygotowany przez rodziców. Cała uroczystość była więc pełna atrakcji oraz przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wspólne zabawy i wróżby sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składam serdeczne podziękowania. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas "czasu wróżb i tańca".
Tekst: Bożena Skutnik - wychowawczyni klasy I c

Autor: Admin :: 21:40 29.11.2015r.