Szkola Podstawowa Nr 1 w Mońkach im. Jana Pawła IIWSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II

3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy wspomnienie 12 rocznicy odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Zespół taneczny „Promyki św. Jana Pawła II”, pod kierunkiem s. Moniki, zaprezentował program słowno-muzyczny, w którym wspominaliśmy i radośnie świętowaliśmy obecność Ojca św. wśród nas. W rolę św. Jana Pawła II wcielił się uczeń kl IIIB – Franciszek Żak.
Rozdane zostały również dyplomy i nagrody za prace plastyczne, wykonane prze uczniów, w konkursie „Św. Jan Paweł II – patron naszej szkoły”
Mimo, że Jan Paweł II nie jest wśród nas osobiście, czujemy jego obecność każdego dnia. Czuwa nad nami i nad naszą szkołą, ponieważ słyszeliśmy jak powiedział:
"Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca Papieża jest każde dziecko. I miłością serca Papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko Kochane dzieci, pragnę powierzyć waszej modlitwie, drodzy mali przyjaciele, nie tylko sprawy waszej rodziny, ale także wszystkich rodzin na świecie. I nie tylko to. Mam jeszcze wiele innych spraw, które chcę wam polecić. Papież liczy bardzo na wasze modlitwy. Musimy się razem wiele modlić, ażeby ludzkość, stawała się coraz bardziej rodziną Bożą, ażeby mogła żyć w pokoju”.

Galeria

Autor: Admin :: 17:13 09.04.2017r.