MATEMATYCZNY CZAR PAR

Już po raz dziewiętnasty w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach spotkali się młodzi matematycy powiatu monieckiego. Tym razem do walki o puchary Burmistrza Moniek i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz inne nagrody rzeczowe stanęło 38 uczniów z następujących szkół : Szkoła Podstawowa w Jasionówce, Szkoła Podstawowa w Krypnie, Szkoła Podstawowa w Kalinówce Kościelnej, Szkoła Podstawowa w Jaświłach, i Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach.

W uroczystym otwarciu przedsięwzięcia uczestniczyli :
Burmistrz Moniek – Pan Zbigniew Karwowski, Inspektor Oświaty – Pan Mieczysław Klimowicz , dyrektor Zespołu Szkół – Pani Alicja Halicka - Pochodowicz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Sp nr 1 w Mońkach – Pani Anna Polińska.

Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Po regulaminowych dziesięciu konkurencjach wyłoniono tylko zdobywców I miejsca , natomiast o miejscach : drugim i trzecim zadecydowała dogrywka. Oststeczne wyniki konkursu ( wśród par) przedstawiają się następująco :
I miejsce – Weronika Rutkowska i Karol Kuc ( SP nr 1 w Mońkach)
II miejsce ex aequo – Aleksandra Pruszyńska i Kornel Świerzbiński oraz Adrianna Czerech i Estera Mikiewicz ( SP nr 1 w Mońkach)
III miejsce – Michał Kościuk i Paweł Rutkowski (SP nr 1 w Mońkach)
W punktacji szkół:
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Jasionówce.
III miejsce ex aequo – Szkoła Podstawowa w Jaświłach i Szkoła Podstawowa w Kalinówce Kościelne

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy dużej wiedzy matematycznej i wytrwałości w dążeniu do celu. Gorące podziękowania ślemy na ręce wszystkich gości przybyłych na tę imprezę.
Nauczyciele matematyki SP nr 1 w Mońkach

Autor: Admin :: 18:40 30.06.2017r.