ŻYWA LEKCJA HISTORII W NASZEJ SZKOLE

W środę 28 marca w naszej szkole zawitał sam Mistrz Jacenty Ordowski herbu Apis, namiestnik chorągwi husarskiej z Gniewu, ze swoimi pomocnikami, który zaprezentował uczniom bardzo ciekawą i barwną lekcję historii. W trakcie spotkania uczniowie mogli usłyszeć fascynującą opowieść o Polsce sarmackiej, poznali zwyczaje i zachowania szlachty, chłopów, walecznych rycerzy i sposób posługiwania się różnymi sprzętami i narzędziami oraz bronią używaną w tamtych czasach. Uczniowie mogli poznać strój szlachecki,strój husarski, a nawet przymierzyć i wczuć się w rolę.
Na zakończenie była okazja dotknąc, a nawet wziąć do ręki niektóre rekwizyty. Wśród nich szczególną popularnością cieszyły się szable, szpady, tygiel, w którym zamykano za karę leniwych chłopów.
Dziękujemy za to ciekawe spotkanie i uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną taką lekcję.

Zapraszamy do zobaczenia GALERII

Autor: technik :: 11:37 30.03.2018r.