Koncert uczniów w Mediatece "Muzyczne powitanie wiosny".

W piątek 18 marca w godzinach przedpołudniowych w Mediatece miał miejsce niezwykły koncert. Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Mońkach pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali prezentację wszystkich instrumentów, które dostępne są w bogatej ofercie na nowy rok szkolny. Na „Muzyczne powitanie wiosny” przybyły dzieci z monieckich przedszkoli, aby posłuchać utworów o różnej tematyce i brzmieniu.
W programie koncertu znalazły się m.in. takie tytuły jak „Trzy kurki”, „Piosenka niedźwiadka”, „My jesteśmy krasnoludki”, „Taniec lisa”, a także „Różowa pantera”. W wykonaniu zespołu skrzypcowego usłyszeliśmy wiązankę trzech tańców, natomiast koncert zakończył występ kwartetu gitarowego piosenką „Uśmiech”. Nie zabrakło wierszyków i zagadek dotyczących prezentowanych instrumentów oraz gromkich braw, którymi nagradzano młodych artystów.
„Muzyczne powitanie wiosny” było pierwszą edycją koncertu skierowaną szczególnie do dzieci, które zainteresowane są nauką w szkole muzycznej na wybranym instrumencie.
link do zdjęć: https://we.tl/t-W6XEd3sfIi
link do filmu:
https://we.tl/t-l046GIqwbj

Autor: Admin :: 09:50 31.03.2022r.