Matematyczny Czar Par

Już po raz dwudziesty pierwszy w Szkole Podstawowej nr 1 w Mońkach spotkali się młodzi matematycy powiatu monieckiego. Tym razem do walki o puchary Burmistrza Moniek i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz inne nagrody rzeczowe stanęło  aż 38 par z następujących szkół :  Szkoła Podstawowa w Jasionówce, Szkoła Podstawowa w Goniadzu, Szkoła Podstawowa w Dolistowie,  Szkola Podstawowa w Downarach Szkoła Podstawowa w Jaświłach, Szkoła Podstawowa w Knyszynie , Szkoła Poddstawowa nr 2 w Mońkach  i Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach.

W uroczystym otwarciu imprezy uczestniczyli Burmistrz Moniek – Pan Zbigniew Karwowski, Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Barbara Iwanicka, Inspektor Oświaty – Pan Mieczysław Klimowicz, dyrektor Zespołu Szkół – Pani Alicja Halicka - Pochodowicz oraz  Przewodnicząca Rady Rodziców  Sp nr 1 w Mońkach – Pani Anna Polińska.

Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki i wyrównany. Tym razem listę zwycięzców udało się ustalić po regulaminowych dziesięciu konkurencjach:
I miejsceWeronika Rutkowska i Karol Kuc ( SP nr 1 w Mońkach) – 20 pkt.
II miejsce ex aequoAdam Tałałaj i Michał Roszko (SP nr2 w Mońkach) -19 pkt,
                                              Maciej Purwin i Michał Domurat (SP Jaświły) - 19 pkt.
III miejsce ex aequoAdrianna Czerech i Estera Mikiewicz , Dawid Kulikowski i Kornel Świerzbiński oraz Oliwia Dziekońska i Natalia Kulikowska ( wszystkie pary z SP nr 1 w Mońkach  ) – 18pkt.

Wśród szkół punktacja przedstawia się następująco:
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach,
III miejsce  - Szkoła Podstawowa w Jaświłach .

Cieszymy się bardzo z wysokiej frekwencji i  wszystkim uczestnikom  składamy najszczersze gratulacje, a ich opiekunom  dziękujemy za  pracę w komisji .
Gorące podziękowania kierujemy także do sponsorów naszej imprezy czyli Burmistrza Moniek -P. Zbigniewa Karwowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy – P. Barbary Iwanickiej, Inspektora Oświaty w Mońkach- P. Mieczysława Klimowicza, Dyrektora SP nr 1 w Mońkach- P. Alicji Halickiej-Pochodowicz oraz Przewodnczącej Rady Rodziców- P. Anny  Polińskiej.

Galeria z tego wydarzenia >> TUTAJ <<

Nauczyciele matematyki SP nr 1 w Mońkach