Jasełka pt.: „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa”  

     19 grudnia 2018, uczniowie Szkoły Podst. Nr 1 w Mońkach wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe ,pt.: „Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem ze wszystkich kontynentów świata, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i przedstawiciele wszystkich kontynentów świata. 
     Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny taniec i  śpiew kolęd, uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. 
Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły pani  Alicja Halicka - Pochodowicz, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także pan Burmistrz Zbigniew Karwowski,  ks. Dziekan Wojciech Wojtach - Proboszcz naszej parafii , życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości był również pan Inspektor Oświaty Mieczysław Klimowicz
     Jasełka zostały przygotowane przez s. Monikę Siemionko i  p. Bożenę Wilamowską, przy współpracy z Wychowawcami klas I-III i Rodzicami uczniów występujących w Jasełkach. Zdjęcia wykonał pan Tomasz Zdański
     Jasełka będzie można również obejrzeć w Miejskim Ośrodku Kultury w Mońkach, w ramach XIII Spotkań Teatrów Jasełkowych, w poniedziałek 14 stycznia o godz. 19.00, na które serdecznie zapraszamy już dzisiaj.

. Zapraszamy do galerii -> Galeria