Dnia 4 kwietnia odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej pod patronatem : Kuratorium Oświaty, Starosty Monieckiego i Wójta Gminy Trzcianne.
W finale wzięło udział 40 uczniów ze szkół powiatu monieckiego: Knyszyna, Jaświł, Jasionówki, Kalinówki Królewskiej, Krypna, Goniądza, Moniek i Trzciannego.
Uczniowie pisali test pod hasłem „Dynastia Piastów i Andegawenów-historyczne kwartety”. Łączny wynik czterech uczestników składał się na wynik kwartetu (szkoły).

W zaciętej rywalizacji kwartetów historycznych najwyższą liczbę punktów zdobyli uczniowie następujących szkół:
I miejsce Zespół Szkół w Mońkach-Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  (155 p.),
Drużyna w składzie : Karolina Suchcicka, Monika Bartnicka, Mateusz Trybułowski, Dominik Trybułowski.
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka w Trzciannem (153 p.),
III miejsce – Gimnazjum w Mońkach (150 p.)
Sukces tym bardziej cieszy że nasi uczniowie rywalizowali z kolegami i koleżankami kilka lat od siebie starszymi.

Zapraszamy do galerii -> Galeria