Nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2019 - akcji podejmującej problem profilaktyki uzależnień. To jedyna kampania w Polsce , która od 15 lat – nie tylko edukuje poprzez ulotki, plakaty czy scenariusze zajęć ale nagradza zaangażowanie i własną inicjatywę uczniów. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. W ramach kampanii zorganizowano konkurs plastyczno – literacki „Autoportret”.Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, obrazującej lub opisującej swoją osobę. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Wyróżnieni uczniowie to:
1. Maja Sołowiej  kl VI B
2. Monika Bartnicka kla VII B
                                                          pedagog szkoły

Więcej informacji o całej akcji > trzezwyumysl.pl